Show Solutions SCT290-BP30 30" x 30" Aluminum Base Flat Plate 9.5mm (0.4") Thick for 290mm x 290mm Box Truss
SKU: SCT290-BP30
In Stock
Key Highlights 30" x 30" Aluminum base plate for 290 mm x 290 mm box truss.
Get Expert Help Before You Buy
Get fast answers on setup, compatibility, and system matching.
No pressure. Just real help.
30" x 30" Aluminum base plate for 290 mm x 290 mm box truss.
Show Solutions SCT290-BP30 30" x 30" Aluminum Base Plate Features:
  • 30" x 30" base plate.
  • 9.5 mm (0.37") thick.
  • Base plate comes with four couplers, pins, and clips.
Show Solutions SCT290-BP30 Product Specifications:
Net Weight: 43 lbs
UPC: 807822405996
Each SCT290-BP30 Retail Box Includes:
(1) Show Solutions SCT290-BP30 30" x 30" Aluminum Base Plate for Box Truss