ProX XT-SPFF210 Spacer 210mm Female Coupler
SKU: XT-SPFF210
In Stock
Get Expert Help Before You Buy
Get fast answers on setup, compatibility, and system matching.
No pressure. Just real help.
This XT-SPFF210 spacer female to female coupler is designed to securely connect truss corners. 2" Truss Spacer Female to Female 210mm 8.2" dimensions are 210mm (8.27") X 50mm 2"(1.97".) ProX offers a wide array of small to medium temporary roof solutions to suit all types of outdoor events. Custom temporary roof projects are a specialty of the ProX engineering department, which focuses on safety and stability of its designs.
ProX XT-SPFF210 Product Specifications:
UPC:
Each XT-SPFF210 Retail Box Includes:
(1) ProX XT-SPFF210 Spacer 210mm Female Coupler