SKU: FZGSDDJFLX10CWBL
In Stock | Free Shipping
Key Highlights
  • Bottom 1U Rack Space.
  • Cable Port Hole.
  • Corner Wheels.
  • Edge Handles.
Get Expert Help Before You Buy
Get fast answers on setup, compatibility, and system matching.
No pressure. Just real help.
Odyssey FZGSDDJFLX10CWBL Black Flight Case Features:
  • Bottom 1U Rack Space.
  • Cable Port Hole.
  • Corner Wheels.
  • Edge Handles.
  • Glide Platform Port Hole.
  • Laptop Platform (Glide Style.)
  • Removable Panel.
  • Rubber Feet.
Odyssey FZGSDDJFLX10CWBL Product Specifications:
Case Constructs: All Black Anodized and Powder Coated Hardware
Approximate Exterior Dimensions: 34.25" W x 21.75" D x 10" H
Approximate Weight: 40 lbs
Approximate Shipping Dimensions: 35.5" x 23" x 11.25"
Approximate Shipping Weight: 47 lbs
Approximate Gear Compartment Measurements: 28.25" x 15.25"
Approximate Case Lid Interior Height: 3.875"
Approximate Rear Spacing Depth: 4"
Approximate Glide Platform Surface Measurements: 31.75" x 12"