Gravity GSACC35B Speaker Pole Cable Clips 35 mm (pair)
SKU: GR-GSACC35B
In Stock
Key Highlights
  • Cable clips for 35 mm tubing.
  • Large 24 x 16 mm outside cable duct.
  • Tight, secure fit.
  • Made of durable ABS.
Get Expert Help Before You Buy
Get fast answers on setup, compatibility, and system matching.
No pressure. Just real help.
Made from tough, long-lasting ABS, the Gravity 35 mm cable clips are designed for a firm, secure fit to speaker stands and subwoofer poles. They keep your cables neat and safely fixed in a large 24 x 16 mm outside duct and are sold in pairs.
  • Tight, secure fit.
  • Made of durable ABS.
  • 2 Cable clamps in a Set.
Gravity GSACC35B Speaker Pole Cable Clips Specifications:
  • Product type: Stands and Tripods
  • Material: ABS plastic
  • Color: Black
  • Suitable for tube diameter: 34 - 45 mm / 1.3" - 1.77"
  • For number of cables: 2 pcs.
  • Max. cable diameter: 24 x 16 mm / .94" x .6"